Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Tarptautinė XXVIII jaunimo parapijada jaunimui iš Baltosios Vokės praėjo turiningai!

SIANOZETY_26.06.16 (1)

 

 

 

 

 

Šiais metais birželio 26 – liepos 16 dienomis jaunimas iš Baltosios Vokės, Eišiškių ir Šalčininkų miestų dalyvavo tarptautinėse parapijinėse žaidynėse Lenkijoje. Iš viso Šalčininkų rajonui  atstovavo: 46 vaikai ir 5 globėjai. Jaunimas atstovavo  Šalčininkų rajoną ir visą šalį įvairių sporto šakų, piešimo bei dainavimo konkursuose.

51 a 22  35

 

 

  

 

Pirmiausia parapijados dalyviai dviems savaitėms išvyko į Sianožentų (lenk. Sianożęty) miestą prie jūros, kur gyveno poilsio namuose „Neptun“, esančiuose prie pat jūros. Kartu stovyklavo ir trys grupės iš Baltarusijos miestų: Ščiutinas, Lida ir Zabloc. Mūsų jaunimas nuo pat pirmų dienų susidraugavo su bendraamžiais iš Baltarusijos. Stovykloje turėjome šaunų vadovą, kuris mokė vaikus lenkų kalbos bei organizavo jų kasdieninę veiklą. Kiekvieną dieną vaikai sportavo, vyko į ekskursijas, važinėjo dviračiais, maudėsi jūroje ir deginosi saulėje, darė atvirukus parapijados organizatoriams, turėjo dailės užsiėmimus, vaikščiojo po miestą, žiūrėjo filmus bei futbolo varžybų transliacijas. Kartu su visais stovyklos dalyviais jūros krantu pėsčiomis nuėjome apie 12 km į miestelį Gonski (lenk. Gąski), grupėmis pakilome į švyturio, kurio pagalba laivai naktį gali orientuotis jūroje, viršų. Buvome nuvykę į vieną iš senesnių Lenkijos miestų Kolobrzegą (lenk. Kołobrzeg), kur vietos gidas supažindino mus su miesto istorija ir pravedė ekskursiją.

35a 18 52

 

 

 

 

 

Viena iš įdomesnių išvykų buvo kelionė į „Hortulus Spectabilis“ sodus, kur vaikai turėjo galimybę paklaidžioti labirintais su žemėlapiu rankose, o taip pat pasigrožėti neapsakomais sodo vaizdais. Šalia labirintų yra įrengtas puikus organinės architektūros pavyzdys – bokštas, kurio laiptais kilome į viršų, kad iš viršaus galėtume padėti vieni kitiems rasti išėjimą iš labirintų.

Jaunimo stovykloje, Sianožentų mieste, vaikai dalyvavo varžybose Sianožentų stovyklos taurei laimėti. Tarpusavyje konkuravo 6 grupės, o konkursų užduotys buvo sekančios: grupės pristatymas, žinios apie Lenkiją, top modelis, sporto rungtys paplūdimyje, mini sporto olimpiada, lenkiškos dainos karaokė, patarlės ir sportas, taip pat buvo tikrinama ir švara kambariuose. Konkursai vyko skirtingomis dienomis, o grupėms atstovavo keli išrinkti asmenys arba net visa komanda. Labai džiaugėmės, kai susumavus visų rungčių taškus, paaiškėjo jog Baltosios Vokės grupė užėmė II – ąją vietą. Buvome  apdovanoti taurėmis, medaliais bei diplomais. Šie laimėjimai yra puikus pavyzdys to, kad jaunimas nuvyko ne tik pailsėti, smagiai ir įdomiai praleisti laiką, bet ir laimėti bei gauti naujų žinių.

Liepos 9 dieną vaikai ir jaunimas dalyvavo XXVIII Tarptautinėje  parapijadoje Varšuvoje, kur susibūrė jaunimas ir vaikai iš 8 Europos šalių: Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Slovakijos. Šalčininkų rajonui atstovaujantis jaunimas parodė savo sugebėjimus sporto varžybose, meno, dainavimo ir žinių konkursuose. Laisvalaikiu parapijados dalyviai gamino papuošalus, lankė „Zumba“ šokių bei istorijos užsiėmimus, susipažino su Lenkijos sostine, o jėgas atgaudavo lankydamiesi baseine.

74 c 55 57 59 73 B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svarbią vietą parapijados programoje užėmė jaunimo dorovinis ugdymas. Visi dalyviai ryte ir vakare meldėsi kartu su kunigais, vienuoliais ir vienuolėmis. Taip pat buvo suteikta galimybė pasimelsti individualiai, atskiroje adoracijos palapinėje. Jaunimas galėjo rinktis įvairią veiklą pagal individualius pomėgius, sėkmingai išbandė savo jėgas konkursuose, susirado draugų ir bendraminčių iš įvairių šalių. Visus vienijo sportas, menas ir malda. Baltosios Vokės m. jaunieji atstovai varžėsi ringo, stalo teniso, plaukimo, šaudymo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos, šachmatų ir šaškių sportinėse rungtyse, parodė savo unikalius gebėjimus piešimo ir dainavimo konkursuose.

86 75 80 81

 

 

 

 

 

 

Baltosios Vokės  jaunimas iškovojo prizines vietas šiose sporto rungtyse:

Ringo (2003 – 2006 g. m.) mergaitės:

II – Žaneta Kozlovskaja

III – Gabriela Bojarin

Šuolis į tolį (2003 – 2006 g. m.) mergaitės:

III – Gabija Petraitytė

Krepšinis (2000 – 2002 g. m.) berniukai:

II – Baltosios Vokės „Sokół“  komanda

Ringo (Globėjos) moterys:

I – Olga Versockaja

OBÓZ_2016 OBÓZ_GUPY OBÓZ_POCZTÓWKA Z POLSKI OBÓZ_SCHABOWY