Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Sportas – turizmas

SPORTAS IR TURIZMAS BALTOSIOS VOKĖS SENIŪNIJOJE

gerb         ring

1999 metais gruodžio mėnesį miestelio jaunimo iniciatyva buvo sukurtas sporto klubas „Jaunystė“. Šio klubo tikslas buvo sportu ir kultūriniais renginiais įtraukti į jo veiklą kuo daugiau paauglių. Sporto klubas įsipareigojo palaikyti tradicijas ir organizuoti renginius, kurie miestelyje vyko nuo senų laikų.

1988 m. vyko pirmasis Tradicinis lengvosios atletikos bėgimas Baltoji Vokė-Rūdninkai-Baltoji Vokė. Toks bėgimas tapo tradicija organizuojamas jau 26 metus. Pagrindiniai iniciatoriai ir organizatoriai – G. Baranovič ir A. Venckevič ( buvę lengvosios atletikos prizininkai ir čempionai). Tradicinis Baltosios Vokės bėgimas yra labai populiarus ne tik Šalčininkų rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Dešimties kilometrų distancijoje geriausias pasiektas tarp vyrų rezultatas Pavelo Fedorenko (27,52 minutės), tarp moterų Nijolės Balčienės (34,05 minutės).

sp.sv3sp.sv4

Klubo „Jaunystė“ nariai dalyvavo lengvosios atletikos sąskrydyje. Sportininkai nešė olimpinę ugnį trasoje Šalčininkai-Kaunas-Ariogala.

Jaunimas susidomėjo ir sėkmingai pasirodė lengvosios atletikos varžybose, rajoninėje parafiadoje Lenkijoje ir Lietuvos lenkų turistiniame sąskrydyje. Jau 18 metų iš eilės Baltosios Vokės komanda „Kaubojai“ dalyvauja Lietuvos lenkų turistiniame sąskrydyje ir laimi prizines vietas. 2001 metais senąją turistų kartą pakeitė jaunesnioji, pasivadinusi „Piratais“. Išvykdama į sąskrydį, komanda turi būti pasiruošusi įvairiems netikėtumams, nes sąskrydyje reikia ne tik fizinio pasirengimo ir stiprybės, bet ir gerai orientuotis nežinomoje vietovėje, žinoti ir suprasti miško gyvenimą, o taip pat turėti žinių apie kultūrinius įvykius.

„Jaunystė“- pirmasis sporto klubas, kuris atrado ir sėkmingai plėtoja rajone ir visoje Lietuvoje naują sporto šaką „ringo“.

ring31Tai sporto šaka, kuri reikalauja ne tik fizinio pasirengimo, bet ir logiško mąstymo. Nuo 2000 metų sporto klubas „Jaunystė“ pirmasis Lietuvoje pradėjo rengti atvirus ringo čempionatus. Sporto klubo iniciatyva Šalčininkų rajone buvo įkurta Lietuvos ringo federacija, o jos prezidentu tapo Mykolas Sienkievič, generaliniu sekretoriumi ir vyr. treneriu Genadij Baranovič. Nuo 2002 metų Baltosios Vokės miestelyje kasmet organizuojamas atviras Lietuvos ringo čempionatas. Sporto klubo „Jaunystė“ nariai atstovauja Lietuvai įvairiose ringo varžybose. Nors ringo Lietuvoje yra nauja sporto šaka, tačiau sportininkai tarptautinėse varžybose (Pasaulio lenkų žaidynėse, Tarptautinėje vaikų ir jaunimo parafiadoje Lenkijoje, Ščiževskio tarptautiniame turnyre, Europos čempionate, varžybose dėl Tarptautinės Federacijos FICER taurės) gynė Lietuvos vardą su pasididžiavimu. 2003 metais Europos čempionate (jaunimui iki 20 metų) Lietuvos komanda užėmė pirmąją vietą.

ring22004 metais sporto klubo „Jaunystė“ iniciatyva buvo suburtos dvi komandos, norinčios žaisti futbolą. Komanda buvo ne tik miestelio pasididžiavimu, bet ir viena stipriausių rajono komandų. Šiuo metu mūsų miestelyje yra suburtos dvi futbolo komandos: vyresniųjų iki 20 metų vaikinų ir jaunesniųjų iki 14 metų berniukų. Baltojoje Vokėje jau įvyko draugiškos varžybos ne tik su miestelio veteranų komanda, bet ir su aplinkinių kaimų komandomis. Norėdami pasiekti geresnių rezultatų vaikinai atkakliai dirba ir į treniruotes renkasi du kartus per savaitę. Komandos rėmėjų dėka žaidėjai įgijo sportinę aprangą. Miestelyje oficialiai buvo suorganizuotas turnyras Baltosios Vokės seniūnijos taurei laimėti. Baltosios Vokės komanda iškovojo šiame turnyre pirmąjį savo laimėjimą.

6266

 

 

TURIZMAS

86

Baltosios Vokės seniūnija numato Rūdninkų girioje sudaryti turistinį marštutą, kad kiekvienas galėtų artimiau susipažinti su mūsų krašto istorija, grožėtis kerinčia gamta. Rūdninkų girios biotopų kompleksas yra viena vertigiausių rajono teritorijų. Daugiau kaip 10 000 ha ploto teritorija užima centrinę Rūdninkų miško dalį ir plyti tarp Merkio, Šalčios ir Visinčios upių. Anksčiau čia buvo bombų mėtymo poligonas. Nors dauguma brandžių pušynų buvo iškirsti dar tarybiniais metais ir užsodinti jaunomis pušaitėmis, teritorijoje vis dar yra brandaus miško. Ties Žygmantiškėmis iki 30 m aukščio iškyla kontinentinės kopos. Atvira smėlyno plynė, suformuota nuo nuolat mėtomų bombų sukeltų gaisrų, yra unikalus kontinentinių smėlynų darinys. Aptariama teritorija tėra vieno didžiausių Lietuvoje masyvų – Rūdninkų miškų, kurių plotas siekia 26 000 ha, – dalis. 2002 m. rugsėjo 12 d. netoli Papio ežero oficialiai atidarytas pirmasis Lietuvoje pažintinis paukščių stebėjimo takas su apžvalgos bokšteliu ir informaciniais stendais. Siūlomas maršrutas skirtas plačiai visuomenei, visiems, kas nori pamatyti įvairias čia sutinkamų paukščių rūšis. Lankytojai maloniai kviečiami grožėtis itin turtinga šio krašto gamta. Rūdninkų girioje yra keli ežerai. Kernavo ežerą (81 ha) iš visų pusių supa pelkės, apaugusios daugiausia juodalksniais, arba žemapelkės, apaugusios žemaūgėmis pušelėmis. Netoli poligono esantis Šulnio ežerėlis (1,5 ha) irgi apsuptas pelkyno. Rūdninkų pietryčiuose, kontinentinių kopų apribotuose pelkynuose, yra Gulbino ežeras. Prie Kernavo ežero stūkso Atsiskyrėlio kalnas. Rūdninkų kaimo gyventojai pasakoja, kad šioje vietoje XIX a. gyveno atsiskyrėlis, kuris, pasak legendos, kepure sunešė iš ežero smėlį ir supylė kalną. Vertingi kraštovaizdžiai ir gamtos kompleksai saugomi Šarkučių kraštovaizdžio draustinyje, Šalčios ir Visinčios hidrografiniuose, Navakonių geologiniame, Ažubalės pedologiniame, Šilinės botaniniame, Papio ornitologiniame draustiniuose. Šioje teritorijoje noriai lankosi paukščių ir gamtos stebėtojai, fotografai, grybautojai, uogautojai, medžiotojai. Mėgstama lankytis atvirame smėlyne (buvęs karinis poligonas), klausytis tetervinų tuoktuvių balsų ir stebėti šiuos paukščius.

 

KAIMO TURIZMAS

Irinos Semenovič kaimo turizmo sodyba prie Merkio upės. Žagarinės kaimas, Baltosios Vokės seniūnija, tel.: +370 68680294

kaimo-rurizmas1kaimo turizmas 2   kaimo-rurizmas2

Kaimo turizmas Baltojoje Vokėje – tai puikus ramaus poilsio pasirinkimas. Jei nusibodo miesto triukšmas, kasdieniai darbai, mašinų spūstys ir kiti miestą primenantys dalykai, rinkitės atostogas kaimo turizmo sodyboje. Irinos Semenovič kaimo turizmo sodyba, įsikūrusi prie Merkio, gali pasiūlyti pirtį, didelę banketinę salę ir kai kurias aktyvias pramogas.