Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

BIBLIOTEKOS

BALTOSIOS VOKĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Svarbiausi bibliotekos veiklos tikslai:

Šiuolaikinėmis informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis ugdyti visuomenės informacinę kultūrą.

Kurti paslaugų sistemą, atsižvelgiant į Baltosios Vokės poreikius bei laikmečio reikalavimus. Skatinti gyventojus kuo naudingiau išnaudoti kompiuterius ir internetą, konsultuojant juos, kviečiant dalyvauti bibliotekoje rengiamuose mokymuose, suteikiant mokomąją medžiagą savarankiškoms studijoms (video filmukai ir mokomieji leidiniai), rengiant konkursus ir akcijas. Puoselėti liaudies tradicijas, etninę kultūrą.

Siekti, kad knyga būtų vienas svarbiausių informacijos ir žmogaus kultūrinio bei dvasinio tobulėjimo šaltinių.
Skirti didelį dėmesį vaikų ir jaunimo skaitymo įgūdžių stiprinimui, vaizduotės lavinimui. Didesnį dėmesį skirti lėlių teatrui „ Gaidelis“.

Paslaugos:

  • knygų išdavimas į namus;
  • galimybė naudotis dokumentais vietoje;
  • galimybė naudotis katalogais ir kartotekomis;
  • atsakymai į bibliografines užklausas;
  • ekskursijos po biblioteką;
  • renginiai ir parodos;
  • paieška internete;
  • konsultacijos informacijos paieškos klausimais;
  • spausdinimas;
  • kopijavimas.

 

Lankytojų aptarnavimo tvarka

Lankytojai aptarnaujami abonemente.

Dokumentai į namus išduodami ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui. Reti ir vertingi informaciniai leidiniai į namus neišduodami. Jais galima naudotis tik vietoje. Periodiniai leidiniai į namus neišduodami; spausdinimo ar grąžinimo data nurodoma skaitytojo formuliare; skaitytojas savo formuliare pasirašo už kiekvieną spaudinį. Spaudinius grąžinus formuliare pasirašo bibliotekininkas. Skaitytojo prašymu, naudojimosi spaudiniais terminas gali būti pratęstas, jeigu jų nereikalauja kiti skaitytojai.

Įstaigos vadovė – Kristina Šatrovskaja

Adresas: Vilniaus g. 17, Baltoji Vokė, LT-17233 Šalčininkų rajonas.
Darbo laikas: I – V nuo 10.00 iki 20.00 val.
Tel:  +37067341829

RŪDNINKŲ KAIMO BIBLIOTEKA

    Rūdninkų kaimo biblioteka buvo atidaryta 1975 metais rugpjūčio 1 dieną.
Biblioteka rengia savo skaitytojams įvairius renginius: knygų parodas įvairiomis temomis, piešinių konkursus, pokalbius, knygų aptarimus. Dėka informacinių leidinių biblioteka savo skaitytojams suteikia informacinę pagalbą.
Bibliotekos fonde yra 8135 egzemplioriai grožinės, istorinės, filosofinės ir mokslinės literatūros. Knygos bibliotekoje yra trijų kalbų: lietuvių, lenkų, rusų. Biblioteka taip pat turi periodinius leidinius. 2005 metais skaitytojų skaičius siekė 212 žmonių, per metus buvo išduota 4108 egzempliorių knygų.
Biblioteka taipogi užsiima kraštotyros darbais. Surenka medžiagą apie kultūros istorijos paminklus bei įžymiausius žmones seniūnijoje.
Bibliotekoje veikia vaikų lėlių teatras „Spindulėlis“, kuris 2003 metais lėlių teatro konkurse „Kai atgyja lėlės” Šalčininkuose užėmė trečią vietą.
Knygas biblioteka gauna iš Šalčininkų CBS komplektavimo skyriaus,Lenkijos Respublikos Varšuvos bibliotekos ir Švietimo kaitos fondo.
Bibliotekininke dirba Irina Balkevič.