Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2020 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Šalčininkų rajono jaunimo apdovanojimai!

Šių metų sausio 26 d. Jašiūnų dvare, įteikiant Jaunimo apdovanojimus, pagerbti jauni žmonės, kurie savo požiūriu ir pasiekimais garsina Šalčininkų rajoną ir aktyviai veikia jo gerovei. Tarp apdovanotų ir nominuotų ir Baltosios Vokės seniūnijos jauni žmonės. Konkurse buvo paskelbtos aštuonios nominacijos, kurioms nominuota po 3 kandidatus. Komisija svarstė 46 kandidatų paraiškas.

 

Dvi iš nominacijų atiteko:

„Metų jaunimo organizacija 2018“ – Kūno kultūros draugijai „Sokół. KKD ,,Sokόł” Šalčininkų rajone atkurta buvo 1990 metais. Pagal veiklos pobūdį visų pirma tai yra ne tik sportas, bet ir kultūra, religija, patriotiškumas. Savo būrelius KKD,,Sokόł” turi Šalčininkuose, Eišiškėse, Baltojoje Vokėje ir Jašiūnuose. Orientuota į sveiką gyvenimo būdą. Organizacija savo komandas turi įvairių sporto šakų komandas – krepšinio, tinklinio, futbolo, ringo ir kitas. Šios komandos atstovauja mūsų rajoną respublikinėse ir tarptautinėse sporto varžybose. Organizacija buria labai daug iniciatyvaus ir veiklaus jaunimo.

„Metų jaunimo iniciatyva 2018“  – Sylvestrui Baranovič iš Baltosios Vokės. Jaunimo iniciatyvos – tai proga tiems, kurie nori kažką pakeisti juos supančioje aplinkoje ir veikti visuomeniškai. Jis vienija futbolo mėgėjus, propaguoja sveiko gyvenimo būdą bei įtraukia daug jaunimo į sportinę veiklą. Tradicinė Sylvestro gerumo  akcija prieš Kalėdas bei Naujuosius metus „Padovanokime vaikui Kalėdinę nuotaiką“ Baltojoje Vokėje tapo organizuojama grupės daugiavaikių, socialinių, sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams. Į šią akciją jis įtraukia ir daugiau jaunimo, jie  pasipuošia šventinėmis kaukėmis bei keliauja pas vaikus. Taip pat pasirūpina dovanomis, t. y. ieško rėmėjų bei įtraukia bendruomenės narius.

Kategorijoje „Metų jaunimo moksleivis“ padėkos raštą gavo Evai Glorijai Dijak, Baltosios Vokės KKD „Sokol“ būrelio pirmininkei. Eva Glorija Dijak yra komunikabili, talentinga, atvira, nepaprastai aktyvi ir autoritetinga gimnazistė. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos tarybos narė. Labai aktyviai dalyvauja vietinės bendruomenės visuomeniniame gyvenime. Entuziastinga jaunimo lyderė, kuri moka suburti komandas  ne tik  gimnazijos bet ir Baltosios Vokės miestelio visuomeniniams renginiams. Taip pat šioje kategorijoje padėkos raštas buvo skirtas Joanai Žitkevič, Baltosios Vokės Šilo gimnazijos mokinei. Aktyviai dalyvauja Mokinių savivaldos veikloje, organizuoja renginius, dalyvauja kuriant gimnazijos edukacines erdves. Ji turi ir reiškia aktyvią pilietinę poziciją: skaitė pranešimą Lietuvos

šimtmečiui skirtoje konferencijoje. Mokinė ypač aktyvi meninėje veikloje: dalyvauja gimnazijos chore,teatro studijos veikloje. Su šiais kolektyvais nuolat koncertuoja gimnazijos ir rajono renginių metu (Šalčios aleliumai, Poezijos pavasarėlis, projekto „Langas į Pietryčių Lietuvą“ pristatymas ir kt.). Aktyviai dalyvavo respublikinio projekto ,,Pažink valstybę“ veiklose.

Nominacijos: „Metų savanoris 2018” laimėtoja – Olga Versockaja. Savanoris – tai asmuo, kurio kilni veikla, nešanti pagalbą kitiems, tai įsipareigojimas dirbti kitų žmonių ar institucijų gerovei įvairiose visuomeninio gyvenimo srityse. Olga yra labai aktyvi Baltosios Vokės bendruomenės narė. Empatiška, atvira, geranoriška, jautri, iniciatyvi, rūpestinga, veikli, kūrybinga, nuoširdi, žingeidi bei energinga asmenybė. Kai ji padeda kitiems, tai pati jaučiasi laimingai. Geriems darbams įkvepia visų amžiaus grupių gyventojus. Nuolat dalyvauja ir pati organizuoja savanorystės akcijas Baltojoje Vokėje. 2018 m. važiavo su vaikais net į 3 vasaros vaikų stovyklas bei prisidėjo prie jų organizavimo. Viena iš stovyklų vyko užsienyje. Stovyklos buvo orientuotos sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams.  Stovyklų metu prižiūrėjo vaikus bei organizavo jiems įvarius užsiėmimus, dalyvavo su jais žygiuose, ekskursijose.  Ji yra VšĮ „Gelbėkit vaikus“  naujai įsteigto dienos centro padalinio Baltosios Vokės m. iniciatorė. Olga prisidėjo neatlygintinai prie projekto parengiamųjų darbų, kad galėtų sunkiai verčiantiems vaikams atidaryti dienos centrą Baltojoje Vokėje, integruoti juos į visuomenę bei mažinti socialinę atskirtį. Šiam gražiam tikslui jia atidavė dalį savo asmeninio laiko, žinių, patirties, energijos bei jėgų.

Olga savanoriauja:

Baltosios Vokės krašto bendruomenės centro savanorė (visuomeninė veikla, kultūriniai bei socialiniai renginiai).

Šalčininkų rajono KKD „Sokol“   savanorė (vaikų stovyklos, renginiai ir kt. veikla).

Dievo gailestingumo bendruomenės savanorė  (vaikų stovyklos ir kt. veikla ).

VšĮ organizacijos „Gelbėkit vaikus“ savanorė (akcijų, renginių bei ekskursijų organizavimas bei stovyklos).

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų jaunimas išties aktyvus, motyvuotas, geranoriškas bei turi puikių idėjų ir sugeba jas įgyvendinti.  Linkime, kad nepatekusiems į geriausiųjų sąrašą atsirastų gero pavydo, užsispyrimo, noro tobulėti ir galbūt būti apdovanotais kitais metais.