Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2023 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Pavasariniai žolės deginimo nemalonumai

 

Vienas iš pavasario nemalonumų – pernykštės žolės deginimas, dėl kurio nukenčia pievos, miškai, gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, žmonės. Ši veikla taip pat užtraukia ir administracinę atsakomybę.

Nepaisant draudimo ir kylančios grėsmės rajono teritorijoje vis dar deginama pernykštė žolė. Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis 2016 metais ugniagesiai 75 kartus vyko gesinti gaisrų atvirose teritorijose, nuo padegtos žolės užsidegė 3 pastatai, tačiau miškų gaisrų neužfiksuota ir žmonės nenukentėjo.

Apie pernykštės žolės deginimą įsigalėjusi klaidinga nuostata, kad dėl ugnies poveikio turtėja dirva. Deja, žolės deginimas yra labiau žalingas negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ugnyje žūsta ne tik pavasariniai daigai, voragyviai, vabzdžiai, paukščiai, kiškiai, bet ir sumažėja žemės derlingumas. Be to, ugnis persimeta į kitas pievas, ražienas, miškus, gyvenamuosius namus.

Pasak Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialisto Ivano Sviglinskio, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos, ugniagesių ir aplinkosaugininkų komisija gaisrų kilimo atvirose teritorijose palankiu laikotarpiu lankysis rajono seniūnijose ir tikrins pievų ir laukų būklę. Anot jo, kasmet deginamų pievų plotai vis mažėja, o reidų metu atliekamas ne tik esamos situacijos monitoringas, bet ir prevencinis darbas – aktyviai bendraujama su gyventojais, mokoma gamtos tausojimo ir saugojimo, gyventojų prašoma nedeginti pernykštės žolės ir primenama apie gresiančią materialinę atsakomybę.

Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus gali būti skirta nuo 30 iki 230 Eur bauda. Už ražienų, tai pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skirta nuo 50 iki 350 Eur bauda. Jeigu žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gali būti skirta nuo 30 iki 170 Eur bauda. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.
Ugniagesiai pataria :
• Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis į didesnius plotus.
• Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.
• Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
• Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
• Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius 112.zole1-43801-s385x256

Apie žolės deginimo atvejus taip pat galima informuoti ir aplinkosaugininkus – Šalčininkų rajono agentūrą (Tartoko k., Šalčininkų raj. sav., tel. (8 380 ) 52130).