Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2022 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Nuo lapkričio 7 d. skelbiamas visuotinis karantinas trims savaitėms

Kas keičiasi?
Viešose vietose galima būriuotis ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.
Kaukių dėvėjimas privalomas viešose vietose, visiems, vyresniems nei 6 m. amžiaus.

Laidotuvėse gali dalyvauti tik artimi giminaičiai, ne didesnėmis kaip 10 žmonių grupėmis.
Rekomenduojama atsisakyti asmeninių švenčių organizavimo privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes.
Ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
Viešajame ir privačiame sektoriuje darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje
Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 10 kv.m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
Paslaugų teikimo vietose (išskyrus apgyvendinimo paslaugų teikimo vietas) turi būti užtikrinamas 10 kv.m paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo
Apgyvendinimo paslaugos teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau nei po 2 asmenis, išskyrus šeimos narius, bendro naudojimo patalpose užtikrinant visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių).
Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, fizinį aptarnavimą bibliotekose, užtikrinant saugumo reikalavimus.
Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais.
Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas (be žiūrovų), laidotuves,(kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų).
Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vykdomi, užtikrinant saugumo reikalavimų laikymąsi.
Ugdymas pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį su kasdieniu būdu. Plačiau : https://www.smm.lt/…/nuo-pirmadienio-mokiniai-isskyrus…
Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.
Karantino metu gydymo įstaigose privalės būti užtikrintas pacientų bei lankytojų srautų valdymas ir bus uždraustas pacientų lankymas. Ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, priims sprendimą dėl paslaugų teikimo būdo, labiausiai atitinkančio paciento interesus. Kontaktiniu būdu teikiamos odontologijos paslaugos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo paslaugos.
Rekomenduojama religinėms bendruomenėms organizuoti apeigas nuotoliniu būdu (išskyrus laidotuvių apeigas, kai dalyvaujama ne daugiau nei 10 asmenų) arba tokiu būdu, kad būtų išvengta susibūrimų arba susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.