Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2020 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Gyvenimas Baltojoje Vokėje karantino metu

Šiemet pavasaris yra kitoks nei kasmet. Įpusėjus pirmam pavasario mėnesiui šalyje buvo paskelbtas karantinas. Nepaisant to, kur gyvename, mieste ar kaime, kiekvienas pajutome pokyčius mūsų kasdieniame gyvenime. Įsibėgėjus septintai karantino savaitei, dėl epidemijos įvykę pokyčiai jau tapo mūsų kasdienybe. Atšilęs oras į lauką viliojo ne vieną iš mūsų, tačiau ne kiekvienas turėjo galimybę pasidžiaugti saulės spinduliais atokiau nuo žmonių susibūrimo vietų. Karantino laikotarpis eilinį kartą  parodė Baltosios Vokės miesto privalumą – gamtos ir miškų apsuptį, ramybę, kuria galėjo džiaugtis mūsų gyventojai. Taigi, kaip ši situacija šalyje paveikė mūsų gyvenvietę?

Pirmosios karantino savaitės buvo pilnos nerimo ir nežinomybės. Miesto gyventojus kankino klausimas, kaip klostysis tolimesnis gyvenimas, bei kada viskas atsistos į savo vėžias. Tik įsibėgėjus karantinui buvo uždarytos  ugdymo įstaigos ir vaikų darželis, tai sukėlė didelius nepatogumus tėvams, bei tapo iššūkiu mokytojams ir mokiniams. Susidūrus su šia situacija daugelis tėvų buvo priversti likti su vaikais namie. Mokytojai nuogąstavo, kad pirmosios nuotolinio mokymosi dienos tapo išbandymu, strigo sistemos, nevisi mokiniai turėjo nuotoliniam mokymui reikiamas priemones . Laikui bėgant visi nesklandumai buvo pašalinti, sistemų veikla susitvarkė, mokiniai buvo aprūpinti reikiamomis priemonėmis.

Siekiant paįvairinti vaikų kasdienybę karantino metu Baltosios Vokės dienos centras „Šypsenų sūkurys“ tęsia savo veiklą nuotoliniu būdu. Buvo paskelbti piešinių konkursai, už kuriuos vaikai gavo apdovanojimus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karantino metu pasikeitė ir Baltosios Vokės seniūnijos darbo pobūdis. Gyventojai buvo aptarnaujami nuotoliniu būdu. Seniūnijos darbuotojų teigimu, darbas vyko sklandžiai. Didesnis dėmesys buvo skiriamas vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jie priskirti labiausiai epidemijai neatsparia visuomenės grupe. Siekiant, kad senjorai nesilankytų viešuose erdvėse, bei žmonių susibūrimo vietose jie buvo lankomi mūsų socialinių darbuotojų. Senjorams buvo siūloma pagalba aprūpinant pirmojo būtinumo priemonėmis, maistu ir vaistais.

Komunalinio ūkio darbuotojai, laikantis visų saugumo reikalavimų, toliau tęsia savo veiklą, rūpinasi miesto tvarka. Baltosios Vokės krašto bendruomenės centro pastate buvo dalinami maisto produktai iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Parama buvo dalinama laikantis visų saugumo reikalavimų. Senjorams maisto paketus į namus pristatė savanoriai ir socialiniai darbuotojai. Visi kiti gyventojai atvykę atsiimti maisto paketų laikėsi atstumo vienas nuo kito, nesibūriavo. Siekiant užtikrinti bekontaktį maisto produktų perdavimą, gavėjų parašai nebuvo renkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parduotuvių, vaistinės darbo laikas karantino metu buvo sutrumpintas viena valanda. Visose prekyvietėse yra laikomasi saugos reikalavimų: pardavėjos  mūvi apsaugines pirštines, dėvi kaukes. Prekybos vietose pasirūpinta dezinfekciniais skysčiais, apsauginėmis pirštinėmis, ribojamas pirkėjų srautas, laukimo eilė prie kasos sužymėta įspėjamosiomis juostomis, kurios išlaiko reikiamą atstumą tarp pirkėjų, o prie kasų įrengtos apsauginės sienelės.

UAB „Tvarkyba“ darbuotojai du kartus dezinfekavo Baltosios Vokės daugiabučių namų laiptines. Taip pat buvo dezinfekuoti įėjimai į parduotuves, prekybinius paviljonus. Dezinfekcija – tai viena prevencinių priemonių virusui plisti.

 

 

 

 

 

 

 

Šiemet ir Šv. Velykos buvo kitokios, gyventojai neturėjo galimybės nueiti į bažnyčią, pašventinti verbų ir velykinių kiaušinių. Nors karantino metu gyvai į bažnyčią patekti negalėjome, pamaldos vyko nuotoliniu būdu.

Karantino metu bendras gyvenimo tempas sulėtėjo: pustuštės gatvės, tuščios vaikų žaidimų aikštelės, visi sutikti praeiviai dėvi apsaugines veido kaukes, parduotuvės pustuštės… Kiekvienas išėjimas į lauką tapo daug labiau apgalvotas, ko nebuvo iki karantino. Tačiau kiekvienas iš mūsų tikimės, kad artimiausiu metu epidemija atslūgs ir gyvenimas grįš į senas vėžias. Pagaliau galėsime aplankyti savo tėvus ir senelius, žaidimų aikštelės vėl prisipildys vaikų juoko, sekmadieniais vėl skubėsime į bažnyčią bendrai maldai.