Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Baltojoje Vokėje įvyko jubiliejinė jau 30-oji sporto šventė

Sekmadienį, gegužės 6 dieną, apie 500 sportininkų nuo 3 iki 85 metų suvažiavo į Baltąją Vokę, numatę varžytis 11 sporto disciplinų, ir svarbiausioje renginio dalyje – bėgime „Baltoji Vokė – Rūdninkai – Baltoji Vokė“, kuris jau 30 metų sužydėjus pavasariui sukviečia lengvaatlečius iš įvairių šalies regionų ir užsienio.

Šiemet Sporto šventė buvo ypatinga: ir dėl to, kad 30 – oji, ir dėl to, kad skirta Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečiui. Kaip ir kasmet, renginiu pagerbiama Gegužės 3 – osios Konstitucija.
Jubiliejiniame renginyje dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič ir savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak.

– Sportas – vienas iš raktinių visuomeninio gyvenimo elementų. Fizinis aktyvumas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime nepaisant jo amžiaus. Be jokios abejonė, sportuodami skiepijame daugelį vertybių: toleranciją, komandos dvasią, teisingumo jausmą ir charakterio jėgą. Sporto šventė Baltojoje Vokėje – tai pavyzdinis renginys ne tik šiai gyvenvietei, bet kartu ir viena svarbiausių švenčių Šalčininkų rajone. Prieš 30 metų dviejų sporto entuziastų – Genadijaus Baranovičiaus ir Andžejaus Venckevičiaus – inicijuotas bėgimas peraugo į populiarų ir labai reikalingą renginį. Šiandien norėčiau jiems ypatingai už tai padėkoti, o dalyviams linkiu gerų varžybų, sporto atmosferos ir pergalių, – pasakė rajono meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės vardu įteikdamas padėkos diplomus Genadijui Baranovičiui ir Andžejui Venckevičiui.


Kaip ir prieš 30 metų, taip ir šiandien, pagrindiniai organizaciniai renginio reikalai atsidūrė Baltosios Vokės seniūnijos seniūno rankose. Tačiau aršus sporto propaguotojas nesiskundžia.

– Turime ištisą entuziastų būrį, kam šis renginys, kaip ir sportas apskritai, yra be galo svarbūs. Todėl renginio organizavimas ir eiga labai džiugina. Jaučiame didelį Savivaldybės vadovų palaikymą, renginį taip pat remia Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, didžiulę finansinę paramą teikia vietos verslininkai. Džiaugiuosi, kad bėgimas „Baltoji Vokė – Rūdninkai – Baltoji Vokė“, kuri kažkada organizavome, galima sakyti, spontaniškai, peraugo į didžiulę ir įdomią šventę. Džiaugiuosi, kad dabar prie jos organizavimo prisideda jaunimas, kad renginys suvienijo kelias kartas, kad sportas vienija įvairių tautybių žmones, – sako Baltosios Vokės seniūnijos seniūnas Genadij Baranovič.


XXX jubiliejinis tradicinis tarptautinis bėgimas „Baltoji Vokė – Rūdninkai – Baltoji Vokė“ sukvietė tikriausiai rekordinį dalyvių skaičių – prie starto linijos stojo 152 sportininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos. Tam, kad įveiktų 10 km distanciją, greičiausiam bėgikui prireikė 31 min 15 sek. Pirmasis finišo liniją kirto Andrius Bondorovas iš Vilniaus. Geriausią rezultatą moterų grupėje parodė vilnietė Gabrielė Paužaitė, jos rezultatas 34 min 26,9 sek. Šalčininkų rajono atstovė Renata Siliuk buvo trečia tarp moterų – 40 min 53,8 sek. ir užėmė I vietą savo amžiaus kategorijoje.

Šalčininkų rajono atstovai gerai pasirodė 2 ir 4 kilometrų bėgime. Kamilė Kislovska iš Jašiūnų 4 km bėgime užėmė I vietą, o Nojus Chmeliauskas iš Jašiūnų ir Armandas Blaževičius iš Baltosios Vokės atitinkamai užėmė I ir II vietas 2 km bėgime.

Be tradicinio 10 km bėgimo sportininkai varžėsi tinklinio, krepšinio, ringo 2 ir 4 km bėgimo, lengvosios atletikos, svarmenų kilnojimo ir rankų lenkimo rungtyse, crossfit varžybose. Kiekvienoje sporto aikštelėje vyko arši kova, o dalyvius palaikė gausūs sirgalių būriai.

Atkakli kova virė lengvosios atletikos estafetės trasoje – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos lengvaatlečiai užėmė I vietą, II vietoje atsidūrė Eišiškių S. Rapalionio gimnazijos atstovai, III vietą užėmė gimnazistai iš Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos. Pagrindinių mokyklų grupėje geriausią rezultatą estafetėje parodė mokiniai iš Pabarės, antrieji prie finišo linijos buvo sportininkai iš Čiužiakampio, treti – Butrimonių pagrindinės mokyklos mokiniai.
Sporto šventė Baltojoje Vokėje taip pat subūrė sportininkus prie tinklo ir po krepšiu. „Vedėjas.net“ – auksas, „Sudervė“ – sidabras, „Jašiūnai – Rūdninkai“ – bronza, taip pasiskirstė krepšinio rungties laimėtojai. Geriausią rezultatą tinklinio rungtyje pasiekė vyrai iš Butrimonių (komanda „Rėžių akmuo“), antrą vietą užėmė „Tūkstantukai“ iš Šalčininkų, trečią vietą – Butrimonių antrosios komandos tinklininkai.

Populiarėjanti ringo sporto šaka – Baltosios Vokės vizitinė kortelė. Tad nieko nuostabaus, jog šioje disciplinoje pirmą vietą ant pakylos užėmė Baltosios Vokės atstovai. Antroje ir trečioje vietoje stovėjo sportininkai iš Čenstochovos (Lenkija).


Sporto šventė Baltojoje Vokėje taip pat subūrė sportininkus prie tinklo ir po krepšiu. „Vedėjas.net“ – auksas, „Sudervė“ – sidabras, „Jašiūnai – Rūdninkai“ – bronza, taip pasiskirstė krepšinio rungties laimėtojai. Geriausią rezultatą tinklinio rungtyje pasiekė vyrai iš Butrimonių (komanda „Rėžių akmuo“), antrą vietą užėmė „Tūkstantukai“ iš Šalčininkų, trečią vietą – Butrimonių antrosios komandos tinklininkai.


Taurės, medaliai ir daiktinės dovanos su Baltosios Vokės sporto šventės logotipu gavo kiekvienos disciplinos nugalėtojai. Trofėjai iškeliavo į įvairius Lietuvos kampelius – Vilnių, Trakus, Prienus, Elektrėnus, Panevėžį, ir, žinoma, į įvairias mūsų rajono gyvenvietes, o kartu ir į Čenstochovą (Lenkija) ir Gomelį (Baltarusija).

Sporto renginyje nepritrūko pramoginės dalies. Šventėje koncertavo iš Lenkijos Stare Miasto atvykusio dainų ir šokių ansamblis „Šypsena“ ir pučiamųjų orkestras, o taip pat šokių kolektyvas „Smile“ iš Šalčininkų ir grupė „Black Guitars“ iš Eišiškių.
Sporto šventės rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lenkijos Respublikos Ambasada Vilniuje, KKD „Sokół“ ir Šalčininkų vietos veiklos grupė.