Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2020 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Kūno kultūros draugijos „SOKOL“ nariai užsiima ne tik sportine veikla, bet ir kultūrine: prižiūri saugomus paminklus ir skulptūras esančias Rūdninkų girioje.

Baltosios Vokės jaunimas 31-osios Tarptautinės jaunimo ir vaikų parapijados metu turėjo galimybę ne tik dalyvauti sporto varžybose ir kovoti dėl medalių, bet ir kultūringai leido laiką. Jaunimas aplankė nemažai įžymių Varšuvos senamiesčio vietų: Marijos Sklodovskos-Kiuri paminklą, Jano Kilinskio ir kitus paminklus.

 

 

 

 

 

 

Dievo Apvaizdos šventykloje Varšuvoje jaunuoliai aplankė paminklą skirtą 2010 m. žuvusiems Lenkijos orlaivio katastrofoje, kuri įvyko Rusijoje, Smolensko apylinkėse. Apsilankė požemio kriptose, kuriose palaidoti žymūs, nusipelnę lenkų tautai žmonės, kurių tarpe yra parapijados įkūrėjas Juzef Jonec (lenk. Józef Joniec). Siekiant pagerbti jo atminimą vaikai nešė gėles.

 

 

 

 

 

 

Pilies aikštės viduryje vaikai pamatė karaliaus Žygimanto III Vazos paminklą, nuo Pilies aikštės ėjo Karališkuoju keliu – gatve, kurioje atsispindi lenkiška architektūra – buvusių pirklių ir turtuolių namai, dailios bažnyčios ir Karališkoji pilis.

 

 

 

 

 

 

 

Kūno kultūros draugijos „SOKOL“ nariai kartu su Tarptautinės parapijados organizatoriais lankėsi Veteranų centre Varšuvos mieste. Po trumpos pažintinės ekskursijos centre jaunimas nunešė gėlių prie paminklo, skirto mirusiems kariams.

Parapijados dalyviai turėjo galimybė aplankyti Iliuzijų muziejų, kuriame smagiai praleido laiką. Optinių iliuzijų dėka, fizikos dėsnius paneigiantys reiškiniai žavėjo vaikus ir suaugusius. Jaunimas aplankė sūkurį kuris trikdė pusiausvyros jausmą, veidrodžių kambarius, hologramas sukuriančias 3D vaizdus, bei kambarį kuris leido tapti milžinišku savo draugų atžvilgiu.

  Jaunimas grįžo pilni teigiamų įspūdžių ir naujų pažinčių.