Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Laikinų vaikų globėjų paieška – susitikimas Baltojoje Vokėje

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalios Civilinio kodekso pataisos, numatančios, kad  vaikų globos institucijoje vaikas galės būti apgyvendintas tik išimtinais atvejais. Todėl Šalčininkų rajono savivaldybė ieško pagalbos būdų sunkiose gyvenimiškose situacijose atsidūrusiems vaikams. Vienas iš jų – laikinų globėjų atranka ir parengimas. Šių metų spalio 17 d. Baltojoje Vokėje vykusiame susitikime aktyviai dalyvavę gyventojai pasisakė už tokios iniciatyvos palaikymą.

20161017_150912

VšĮ „Asmenybės brandos centras“ atstovių vizito tikslas – susitikimas su Baltosios Vokės gyventojais. Čia svečių laukė aktyviai susibūrusi bendruomenė. Susitikimo pradžioje paaiškėjo, kad atvykusios moterys teigiamai atsiliepia apie globą arba net įvaikinimą. Jos dalijosi savo mintimis apie patirtas gyvenimiškas situacijas ir domėjosi atrankos ir pasiruošimo globai, o taip pat finansavimo galimybėmis. 

Susitikime dalyvavusi trijų globotinių mama Aušra dalijosi savo patirtimi, baimėmis ir abejonėmis, vaikų auklėjimo sunkumais ir džiaugsmais, atvirai kalbėjo apie buvusias problemas ir jų įveikimą.
20161017_144451

VšĮ „Asmenybės brandos centras“ atstovės, realizuojančių projektą „Globos ir įvaikinimo advokacijos strategijos kūrimo galimybės savivaldybėse – partnerėse“Aurelija Lingienė ir Odeta Tarvidienė kalbėjo apie didžiulę atsakomybę apsisprendus globoti vaiką, apie sunkią globojamo vaiko patirtį, požiūrio į globą pasikeitimą, globojamų namuose ir įstaigose vaikų skirtumus, su globa susijusius mitus ir stereotipų žalą, vaiko gyvenimo šeimoje privalumus, akcentavo globėjų rengimo programos naudą.

– Baltojoje Vokėje turime gražų pavyzdį, kai mums visiems gerai pažįstama gyventoja pasiryžo globoti net tris svetimus vaikus. Gražus jos pavyzdys – tai paskatinimas kiekvienam iš mūsų prisidėti prie nuskriausto vaiko gerovės kūrimo. Baltosios Vokės gyventojai visada buvo labai bendruomeniški ir aktyvūs, todėl tikiuosi, kad, reikalui esant, jie išties ranką bėdoje atsidūrusiems mūsų seniūnijos vaikams arba kitomis formomis prisidės prie šios iniciatyvos skatinimo, – sako seniūnas Genadij Baranovič.

DSC_7898

Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, Šalčininkų rajone susiklosčiusi tradicija, kad tėvų netekę vaikai apgyvendinami giminaičių šeimose. Vaikų globos namuose jie įsikuria išimtinais atvejais, kai nerandama kitos alternatyvos.

Nuo kitų metų vaikas globos institucijoje galės atsidurti tik išimties tvarka. Susiklosčius tokioms aplinkybėms, kai jis negalėtų gyventi su savo tėvais, ir neatsiradus giminaičiams, galintiems jį priglausti, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai  turės surasti jam kitus namus. Todėl kiekvienoje seniūnijoje siekiama motyvuoti ir parengti žmones, tapsiančius trumpalaikiais globėjais, kurie savo namuose laikinai galės priimti likimo nuskriausią vaiką. Svarbiausias šios iniciatyvos tikslas – vaiko ugdymas šeimoje. Dar vienas svarbus aspektas, kodėl siekiama turėti potencialius globėjus kiekvienoje seniūnijoje – laikinas vaiko apgyvendinimas jam artimoje ir pažįstamoje aplinkoje.

Visus norinčius prisijungti prie šios nelengvos, bet reikšmingos iniciatyvos kviečiame kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių (Vilniaus g. 49, Šalčininkai, 429, 428, 402 kab., tel. (8 380) 30 164, 20 200, el.p. marija.mackevic@salcininkai.lt).