Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2018 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio ir Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijų bendradarbiavimas tęsiasi

 bzostovski3-45464-s385x288

Gimtojo krašto pažinimo galimybė turtina ir augina jauną žmogų, o draugystė leidžia šiuo pažinimo džiaugsmu dalintis ir dalinantis dar kartą atrasti bei patirti…

Šios prasmingos minties vedamos dviejų gimnazijų lituanistės inicijavo Povilo Ksavero Bžostovskio metams skirtą dviejų mokyklų projektą „Mano pasaulio spalvos“, kuriame smagiausios dienos buvo dvi. Pirmoji itin įsiminė E. Ožeškovos gimnazijos mokiniams, nes jie lankėsi šurmuliuojančioje P. K. Bžostovskio gimnazijos mugėje, galėjo išgirsti apie Turgelių piliakalnio paslaptis, žavėtis Paulavos respublikos griuvėsių didybe ir jų įkūrėjo išmintimi, būti nustebinti Anos Krepštul talento.
  Netruko prabėgti kelios savaitės ir gegužės mėnesio 23 dieną svečiai tapo šeimininkais, parengusiais daug smagybių iš P. K. Bžostovskio mokyklos atvykstantiems draugams. Tad antroji išskirtinė projekto diena visiems prasidėjo nekantriu susitikimo laukimu. Pirmiausia sugužėjome į pažintinę pamoką „Miestelio istorija“ Baltosios Vokės pramogų centre, vėliau prasidėjo edukacinė valanda „Vilniaus krašto etnografiniai žaidimai, šokiai ir dainos“, kurios metu mokiniai galėjo įsitikinti, jog geriausias laikas yra tas, kuris aktyviai leidžiamas drauge. Žmogaus noras būti ne vienam ir bendraujant pažinti kitą, niekur nedingo, o ir šio pažinimo būdai – šokis, daina – išlieka aktualūs visais laikais.
 Valanda prabėgo greitai, bet pažintis su Baltosios Vokės įžymybėmis tęsėsi. Svečiai E. Ožeškovos gimnazijoje klausėsi mokinių pasakojimų „Mano gimtasis miestelis, jo spalvos…“ bei dalyvavo pažintinėje viktorinoje, kurios metu visos komandos buvo tokios aktyvios ir taip puikiai išmanė gyvenamųjų vietų istorijos bei gamtos paslaptis, jog komisijai teko rimtai pasukti galvą išrenkant pačius šauniausius.

bzostovski2-45463-s385x288bzostovski4-45465-s385x288

Pabaigoje laukė paskutinė, bet ne mažiau smagi veikla – projekto apibendrinimas vaišinantis saldumynais ir arbata, kurio metu tiek organizatoriai, tiek dalyviai džiaugėsi, jog visų bendravusių ir bendradarbiavusių pasaulis tikrai tapo spalvingesnis, jame sušvito solidžios naujų žinių bei ryškios užsimezgusios draugystės spalvos.


www.salcininkai.lt