Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2018 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Kaimo reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijoje

 1. DSC_8573
Gegužės 24 diena, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijoje vyko LR Seimo Kaimo reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis.

Posėdyje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, LR Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, Komiteto biuro darbuotojai, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislovas Lebedis, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos direktorė Nijolė Balinskienė, Baltosios Vokės seniūnas Genadij Baranovič, Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Šalčininkų rajone Marija Liplianskaja.

Susitikimo tikslas – aptarti Šalčininkų rajono kaimo plėtros aktualijas.

  Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič supažindino susirinkusius su rajono švietimo sistema, akcentuodama rajone veikiančių švietimo įstaigų pasiekimus, šioje srityje iškylančias problemas.
2. kaimo-pletr5-45455-s385x256
  Susitikimo metu Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė parengė pranešimą apie kaimo plėtros problemų sprendimus Šalčininkų rajone. Pranešimo metu aptarti projektų finansavimo stokos bei socialinio būsto įsigijimo klausimai. Pranešėja pažymėjo, kad įsisavinant numatytas lėšas kaimo vietovėse, susiduriama su sunkumais, vienas iš jų – tai nestabili situacija nuolat perskirstant lėšas ir keičiant finansavimo sąlygų aprašus. Kita problema – projektas, įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros programą, turi sunkumų su nuosavu įnašu padengimu, kadangi nuosavas įnašas negali būti finansuojamas iš dotacijų, paskolintų lėšų, o tik tai iš Savivaldybės biudžeto.

02. silo03. silo

Posėdžiui pirmininkavęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pažymėjo, kad išsakytos problemos neliks be atsako – dėl jų bus diskutuojama, į jas bus atsižvelgta tiek Vyriausybėje, tiek Lietuvos Respublikos Seimo kaimo reikalų komitete priimant atitinkamus sprendimus.

www.salcininkai.lt