Starostwo Biała Waka
Starostwo Biała Waka
Naujienų kalendorius
2018 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienlaiškio prenumerata
Susisiekite su seniūnu
Partneriai
Partneriai

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos modernizacija – jau netrukus!

  1. silo

Šalčininkų rajono savivaldybė ilgai siekė gauti finansavimą Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos modernizacijai, tačiau atsakingų institucijų atsakymas ilgus metus buvo neigiamas. Metų pradžioje Savivaldybės atkaklumą vainikavo žinia, jog finansavimas pagaliau skirtas.

Įgyvendinant projektą „Šalčininkų rajono Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos pastato modernizavimas“ numatomas pilnas vidaus patalpų kapitalinis remontas: orientuojamasi į neefektyviai panaudojamų patalpų pertvarkymą, jas apjungiant ir pritaikant kokybiškam formaliam ugdymui. Projekto realizavimo metu taip pat numatomas grindų dangos su laikančiąja konstrukcija keitimas, sienų ir lubų remontas išsaugant esamus stiliaus elementus, taip pat bus keičiamos vidaus patalpų durys, įrengtas sanitarinis mazgas neįgaliesiems ir praustuvai klasėse, sustiprinta perdanga ir įrengti naujų laiptų turėklai. Pastatas bus pritaikytas neįgaliųjų poreikiams: lauke atsiras pandusas, o gimnazijos vidaus patalpose – keltuvas iš pirmo aukšto į antrąjį. Iš viso planuojama rekonstruoti apie 900 kv. m gimnazijos patalpų. Siekiant gerinti bendrą mokyklos komforto lygį bus pertvarkyta ir šildymo sistema, įrengti nauji radiatoriai, atnaujinta elektros instaliacijos sistema. Siekiant užtikrinti įeinančių ir išeinančių asmenų kontrolę, pirmame pastato aukšte atsiras budėtojo patalpos.

Svarbi projekto dalis – technologijų, chemijos ir fizikos kabinetų įrengimas ir aprūpinimas reikalinga įranga. Ilgus metus „Šilo“ gimnazijos mokiniams šios pamokos vyksta kaimynystėje įsikūrusioje E. Ožeškovos gimnazijoje, tačiau projekto dėka bus suremontuotos patalpos ir tikslingai įrengti kabinetai sėkmingai švietimo veiklai vykdyti.
  
  2. silo3. silo

Kitas, nemažiau svarbus, projekto aspektas – modernios ugdymo įrangos įsigijimas. Anot Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistų, šiuo metu svarstomi keli variantai, kruopščiai renkama informacija, nes siekiama įsigyti inovatyvią įrangą, kuri būtų sėkmingai naudojama mokymo procese.

Projektas taip pat numato dalinį pastato fasado remontą ir teritorijos aptvėrimo ir tvarkymo darbus, kurių metu bus įrengta apie 130 metrų tvoros ir takas, jungiantis dvi gimnazijas.

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos pastatas statytas 1970 metais, nuo tada buvo atliekami tik einamieji remonto darbai. 2006 metais Šalčininkų rajono savivaldybė atliko pastato išorės remontą: pakeistas stogas ir langai, atnaujintas fasadas.

Švietimo ir mokslo ministerijos skirtos lėšos šiai investicijai realizuoti sudaro 682 tūkst. eurų.

Šiuo metu gimnazijoje mokosi 115 mokinių, dirba 24 pedagogai, gimnazijai vadovauja patyrusi direktorė Nijolė Balinskienė. 2015 m. liepos 29 d. šiai švietimo įstaigai suteiktas gimnazijos statusas.

Anot Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos Donatos Ašmankevičienės, šiuo projektu siekiama didinti gimnazijos teikiamų paslaugų efektyvumą, rekonstruoti švietimo įstaigos erdves, pritaikant jas kokybiškai formaliojo ugdymo veiklai, gerinti objekto prieinamumą, mokinių mokymosi ir pedagogų darbo sąlygas, Baltosios Vokės seniūnijos ir viso Šalčininkų rajono patrauklumą.

Šiuo metu parengti investicijų ir techniniai projektai, atlikta bendroji techninė projekto ekspertinė ir kitos parengiamosios procedūros.

www.salcininkai.lt